Baseny termalne - Słowacja

Kąpieliska termalne - Słowacja 

Czy poszukujecie odpoczynku, podczas którego w doskonały sposób zrelaksujecie swoje ciało i duszę? Odwiedźcie Słowację, która jest krajem do tego idealnym. Piękna przyroda w połączeniu z najlepszą opieką w słynnych znanych ale i tych mniej znanych miastach i miasteczkach uzdrowiskowych potrafią zdziałać cuda z Waszym ciałem i duszą.  Wielu gości odwiedzających Słowację odkryło już cudowną moc wody pochodzącej ze słowackich źródeł mineralnych, borowin leczniczych oraz moc ziół przy udziale słowackich specjalistów i nowoczesnej balneologii. Oczywiście nie chodzi tylko o tradycyjne leczenie uzdrowiskowe. W dzisiejszych czasach są to bowiem również lubiane pobyty wellness, które ze względu na wysoką jakość usług i szeroką ofertę procedur cieszą się dużym zainteresowaniem gości.

Słowacja już od niepamiętnych czasów znana jest z bogactwa źródeł leczniczych oferujących wody mineralne. Jeśli chodzi o ilość i jakość źródeł mineralnych Słowacja należy do najbogatszych pod tym względem państw na   świecie. Na podstawie wykopalisk archeologicznych można przyjąć obecność człowieka w pobliżu źródeł  termalnych już w czasach prehistorycznych (Bešeňová, Dudince, Gánovce, Veľký Meder), wiele z nich było znanych już Rzymianom. Na przykład miasto Trenčín ma dowody na pobyt legionów rzymskich, które to w pobliżu Trenčianských Teplic zbudowały fortyfikacje i założyły obóz wojskowy.

Kąpiel w wodach termalnych była w przeszłości częścią obrzędów religijnych. Pierwsze  wzmianki opisujące wody termalne na naszym terytorium pochodzą od Juraja Wernhera lekarza, uczonego i członka rodziny królewskiej. Jako pierwszy opisał on w sposób systematyczny w 1549 roku 22 najbardziej znane lokalizacje w Austro-Węgrzech, w których znajdowały się źródła wód mineralnych lub termalnych.

Czy znacie termy Veľký Meder?
1) Idealne miejsce na leczenie chorób układu ruchowego.
2) Idealne miejsce dla rowerzystów, rodzin z dziećmi i emerytów. Największa ilość słonecznych dni na Słowacji uprzyjemni Wam Wasz pobyt w Veľkym Mederze.
3) Na jeden dzień możecie wyskoczyć do zabytkowego miasta Gyor, Komarna, albo odwiedzić pobliskie stolice Budapeszt, Bratysławę albo Wiedeń.
4) Pobyty, akcje i zakwaterowanie macie bez pośredników i w najlepszych cenach.